Pojemniki i woreczki na mleko matki

pojemniki do mrożenia pokarmu matkiPojemniki na mleko matki

Przechowywanie mleka matki jest często praktykowane i bezpieczne pod warunkiem stosowania się do kilku zasad. Ważne jest zarówno to w czym mleko jest przechowywane, temperatura jak i czas. Zdecydowanie najdłużej można przechowywać mleko zamrożone do odpowiedniej temperatury. Specjaliści podają że temperatura -18stC do -20stC pozwala przechować mleko matki nawet pół roku.
Rozkład temperatur i czasu dla zdrowych dzieci przedstawia się następująco:
- temperatura pokojowa powyżej 25 do 37 °C – przechowywanie mleka do 4 godz.
- temperatura pokojowa powyżej 15 do 25 °C - do 8 godz.
- temperatura do 15 °C - do 24 godz.
- lodówka (tylna ściana) (+4°C) (Nie przechowujemy na drzwiach lodówki!) - 2-5 dni
Aby mama mogła wygodnie i bezpiecznie przechowywać ściągnięty z piersi pokarm powinna wyposażyć się w odpowiednie woreczki na pokarm lub pojemniki na mleko matki. Woreczki do przechowywania pokarmu mimo obaw wielu mam są łatwe w obsłudze i wygodne. Stworzone z bezpiecznych materiałów i poddane dokładnej sterylizacji. Woreczki do mrożenia pokarmu mają specjalne miejsce gdzie można zrobić notatkę z datą. Podstawa woreczka jest na tyle sztywna, że ich ustawienie w lodówce również nie jest kłopotem.
Mamy które wolałyby rozwiązanie trwalsze i wielorazowe powinny zwrócić uwagę na pojemnik do przechowywania mleka matki i mrożenia pokarmu. Pojemnik do mrożenia mleka matki ma zwykle pojemność ok. 60 ml. Wykonany z bezpiecznego plastiku bez bisfenolu A. Sprzedawane są zwykle w kompletach po ok 4 sztuki. Tak jak woreczki mogą być opisywane datami.
Zarówno woreczki jak i pojemniki plastikowe oferowane są przez większość firm branży niemowlęcej. Klienci często decydują się zarówno na tańsze propozycje np. Canpol i Babyono oraz na wyższej jakości asortyment firm Avent, Tommee Tippee czy Nuk.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji
Produkt dodany do ulubionych