Wkładki do wózka spacerowego

Kiedy nasze dziecko osiąga odpowiedni wiek i wyrasta z wózka głębokiego, z przyjemnością rozpoczynamy korzystanie z posiadanej spacerówki. Wyprawy z dzieckiem w wózku spacerowym nabierają innego charakteru. Dziecko coraz chętniej w wieku ok. 6 miesięcy zwraca uwagę na swoje otoczenie. Zakup wózka spacerowego warto aby był dobrze przemyślany, w końcu maluch spędzie w nim o wiele dłuższy czas niż w gondoli. Jednym z produktów, które warto dokupić do wózka spacerowego stanowi wkładka do wózka. Dlaczego warto ją mieć? Wkładka do wózka spacerowego, to przede wszystkim dużo większy komfort dla dziecka. Zapewnia optymalną miękkość i doskonale pozycjonuje ciało dziecka. Dzięki niej dużo łatwiej jest utrzymać wózek spacerowy w czystości, gdyż osłania elementy wózka, które najczęściej ulegają zabrudzeniu. Potem wystarczy zdjąć wkładkę i wygodnie ją przeprać. Wkładka do wózka zapewnia również dobrą amortyzację, chroniąc główkę dziecka przed wstrząsami. Dzięki wkładce każdy wózek spacerowy może prezentować się wyjątkowo!

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Kupując pierwszy wózek spacerowy, rodzice zaczynają się zastanawiać czy zakup takiego gadgetu, jak wkładka do wózka, jest konieczny. Odpowiedź brzmi, nie jest, lecz z całą pewnością nie warto z niej rezygnować, gdyż ma bardzo wiele zalet. Często argumentem, który nas zniechęca do wkładki do wózka, jest niechęć do zakrywania nowego nabytku, jakim jest wózek. W końcu staramy się wybrać model który najbardziej nam się podoba i chcielibyśmy się nim nacieszyć. Warto pamiętać, że wkładka do wózka potrafi być wyjątkową ozdobą. Producenci prześcigają się w projektowaniu coraz to piękniejszych modeli. Dobierając wkładkę do wózka, spełniającą nasze oczekiwania, mamy możliwość stworzyć swój własny indywidualny zestaw. Ponadto, zakup wkładki to wspaniały sposób na odmianę wyglądu wózka spacerowego, który zwyczajnie nam się znudził. A być może rozważaliśmy zakup nowego wózka, bo poprzedni model jest już bardzo zniszczony? Dzięki wkładce do wózka łatwo oszczędzić pieniądze i dać naszemu wózkowi drugie życie.

Wkładka do wózka spacerowego i jej najważniejsze zalety

Wkładki do wózków posiadają wiele zalet o których warto wspomnieć.

Poprawa komfortu dziecka

Większość wózków spacerowych pokryta jest poliestrową tapicerką. Jest to powierzchnia, która charakteryzuje się ograniczoną przepuszczalnością powietrza. Niestety podczas spaceru może przez to dochodzić do przepocenia pleców dziecka. Wkładka do wózka pozwala odizolować delikatną skórę maluszka i poprawić cyrkulację powietrza. Jeśli dziecko nie będzie miało kłopotu z mokrymi plecami, rzadziej pojawi się grymaszenie podczas dłuższych spacerów.

Wkładki do wózka wypełnione są najczęściej specjalnym rodzajem pianki. Pianka doskonale amortyzuje i zapewnia odpowiednią miękkość podczas podróży. 

Wkładka do wózka, to również poprawa komfortu termicznego podczas spaceru. Zarówno latem, jak w czasie chłodnej aury, wózek spacerowy wyposażony we wkładkę, dużo skuteczniej izoluje od niesprzyjającej temperatury otoczenia.

Łatwiej zadbać o czystość wózka

Wózek z uwagi na swoją konstrukcję jest dość kłopotliwy w czyszczeniu. Dbanie o czystość, ogranicza się do przecierania tapicerki wilgotną szmatką. Dlatego też wszelkie zabrudzenia są dość trudne do usunięcia. Wkładka do wózka spacerowego znacznie ułatwia nam to zadanie. Przede wszystkim mamy możliwość zdjęcia jej i przeprania, czego nie moglibyśmy zrobić ze standardową tapicerką. Dobrze jeśli wkładka do wózka w dolnej części posiada odporny na zabrudzenia element - podnóżek. Miejsce to odpowiada pozycji, w której dziecko najczęściej trzyma stopy z bucikami. Wodoodporna powierzchnia umożliwia czyszczenie jej za pomocą wilgotnej gąbki, więc łatwo usunąć zabrudzenia. 

Jaką wkładkę do wózka warto kupić?

Szukając wkładki do wózka warto wybrać model uniwersalny, który będzie miał możliwość montażu w różnych typach wózków. Tego typu wkładka często posiada kilka par wycięć na pasy, tak aby można było łatwo dopasować otwór do właściwej wysokości. Uniwersalna wkładka do wózka nie sprawi nam ponadto kłopotu w razie zmiany wózka spacerowego. Dobrze jeśli otwory na pasy zostały trwale maszynowo zabezpieczone i nie straszne im częste przekładanie pasów, co pozytywnie wpłynie na długość użytkowania wkładki. 

Przeglądając ofertę wkładek, polecamy wybrać model wykonany ze sprawdzonych materiałów. Ponieważ wkładka będzie miała styczność z delikatną skórą maluszka, dobrze aby uszyta została z certyfikowanych tkanin. Zminimalizujemy dzięki temu ryzyko powstania nieprzyjemnych podrażnień. 

Wkładka do wózka z poduszką i nie tylko

Wkładka do wózka w podstawowej ofercie jest do kupienia jako pojedynczy element. My zdecydowanie polecamy aby zakup wkładki zrealizować z dodatkowymi akcesoriami. Absolutnym minimum, powinien być zestaw w skład którego wejdzie również specjalna poduszka motylek. To wyjątkowy rodzaj poduszki do wózka, który skutecznie amortyzuje wstrząsy i chroni główkę dziecka. Zadaniem poduszki motylek, jest również właściwe pozycjonowanie głowy niemowlaka.

Kupując poduszkę w ramach zestawu wraz z wkładką, mamy pewność, że producent przewidział wygodne mocowanie. Za sprawą specjalnego paska, poduszka jest trwale przyczepiana do wkładki do wózka.

Bardziej rozbudowane zestawy z wkładką do wózka, poszerzone są zwykle o takie elementy jak osłony na pasy bezpieczeństwa, zapobiegające ich upijaniu w ciało dziecka i dodatkowy pokrowiec dla pałąka. 

Dobrze jeśli producent przewidział łatwe mocowanie wkładki na wózku. Najpopularniejsze są dedykowane troczki, którymi można zamocować wkładkę do elementów wózka, zabezpieczając przed jej przesuwaniem się. 

Różne modele wkładek

Wkładki do wózka przygotowywane są z różnych zestawów tkanin. W zależności od ceny w ofercie znaleźć można kilka rodzajów wkładek. 

Najtańsze modele szyte są zwykle z bawełny i pluszu minky. Minky to popularny rodzaj tkaniny posiadający często charakterystyczne bąbelki. 

Bardziej wymagający rodzice sięgają po wkładkę do wózka bambusową. Wkładki wykonane z bambusa posiadają właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne i antyalergiczne. Zawdzięczają to naturalnym cechom włókna bambusowego. Materiał bambusowy polecany jest szczególnie dla dzieci, których skóra jest wrażliwa i skłonna do podrażnienia. Wkładka do wózka bambusowe, doskonale sprawdzi się latem, gdyż posiada naturalne właściwości termoregulacyjne.

Popularna jest również wkładka do wózka velvet. Dwustronny charakter wkładki, pozwala dostosować jej stronę do potrzeb maluszka.

Jak prać wkładkę do wózka?

Sugestie co do prania wkładki mogą być bardzo różne w zależności od producenta. Warto stosować się do jego zaleceń. Większość firm sugeruje jednak aby wkładka do wózka prana była w temperaturze 30 stopni i odwirowywana na niskich obrotach (maksymalnie 800 obr./m). Takie parametry pozwolą długo cieszyć się produktem.

Popularne kategorie

Kliknij ----> tutaj <---- i zobacz warunki promocji

Produkt dodany do ulubionych