Buty dla niemowlaka

buty dla niemowlakaZakup obuwia dla maluszka to nie lada wyzwanie dla niejednego rodzica. Niezwykle ważne, aby buciki dla malucha cechowały się komfortowym wykonaniem oraz odpowiednim krojem. Wydawać by się mogło, że w przypadku niemowlaka buciki nie będą potrzebne, gdyż dziecko przeważnie ubierane jest w ubranka niemowlęce, które często zakrywają również stópki. Czasami jednak sytuacja wymaga dodatkowego zabezpieczenia stóp dziecka i wtedy doskonale sprawdzają się buty dla niemowlaka nazywane niechodkami.

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Jakie buciki niemowlęce będą najlepsze?

W przypadku malutkich dzieci, które jeszcze nie chodzą, rodzice wybierają tzw. buty niechodki. Niechodki kupowane są zwykle w celu zapewniania stopom niemowlaka ciepła. Tego typu buciki dla noworodka używane są najczęściej podczas spacerów z wózkiem w chłodne dni. Kupując buciki dla niemowlaka, zwracajmy uwagę na wykonanie. Jeśli chcemy, aby buty stanowiły tylko dodatkowe zabezpieczenie przed zimnem, warto wybrać modele wykonane z bawełny. Są one elastyczne i doskonale dopasowują się do stopy malucha. Jednocześnie trudniej w nich przegrzać dziecko. Szukając bucików, zwróćmy również uwagę na obecność ściągacza. Powinien on być tak dobrany, aby utrzymać buciki na miejscu i jednocześnie nie uciskać nadmiernie dziecka.

Poza ochroną przed chłodem niechodki niemowlęce spełniają kilka ważnych zadań:

  • Pozwalają dziecku przyzwyczajać się do obecności bucików na nogach. Dzięki temu w przyszłości będzie łatwiej przekonać malucha za zakładania standardowego obuwia
  • Chronią stopę i paluszki w czasie raczkowania. Trudniej wtedy u bolesne urażenie się dziecka
  • Stanowią piękną i wyjątkową pamiątkę okresu niemowlęcego.

Jak dobrać rozmiar bucików dla niemowląt?

W przypadku najmniejszych dzieci producenci często stosują oznaczenie odnoszące się do wieku dziecka w miesiącach. Spotkamy więc w sklepie buty dedykowane dla dzieci od 0 do 6 miesięcy i 6 do 12 miesięcy. Są one na tyle elastyczne, że z łatwością dopasujemy je do stóp naszego dziecka. Rozmiarówka butów niemowlęcych nie sprawia więc większych kłopotów, chyba że buciki oznaczane są tradycyjnie.

Pomocna okazać się może metoda stosowana przez nasze babcie i mamy. Mierzyły one stopę przy pomocy patyczka. Pomiar należy wykonać od końca pięty do najdalej wysuniętego paluszka (nie zawsze jest to duży palec stopy). Buty dla niemowlaka powinny posiadać wkładkę o ok. 10 mm dłuższą od tak zmierzonego patyczka. 

Jakimi cechami powinny się charakteryzować buty niemowlęce?

Buty dla niemowląt powinny odpowiednio trzymać stópkę i jednocześnie nie ograniczać zbyt jej ruchów.

Bez względu czy są to zwykłe kapcie dla niemowlaka po domu, czy buciki na wyjście ważne, aby nie ograniczały i nie ściskały paluszków. Palce dziecka powinny mieć odpowiednią swobodę. 

Szczególnie pierwsze buty do nauki chodzenia nie powinny być zbyt ciężkie. Oczywiście każde obuwie niemowlęce ma swoją wagę, jednak buty do nauki chodzenia powinny należeć raczej do tych lżejszych (mniej masywnych). 

Buty zimowe dla niemowlaka

Kupując buty zimowe dla niemowląt, zwracajmy uwagę, aby zapewniały dziecku komfort termiczny i możliwie największą cyrkulację powietrza. Buty zimowe niemowlęce mają zwykle formę kozaczków dodatkowo ocieplonych przytulnym futerkiem.

Popularne kategorie

Kliknij ----> tutaj <---- i zobacz warunki promocji

Produkt dodany do ulubionych