Buciki

Zakup obuwia dla maluszka to nie lada wyzwanie dla niejednego rodzica. W przypadku malutkich dzieci które jeszcze nie chodzą rodzice wybierają tzw. buty niechodki. Niechodki kupowane są zwykle w celu zapewniania stopom niemowlaka ciepła. Tego typu buciki dla noworodka używane są najczęściej podczas spacerów w chłodne dni. Buciki niemowlęce powinny cechować się komfortem i wygodą dla dziecka. 

Jednym z głównych kłopotów z którym poradzić musi sobie rodzic malucha kupując buciki dla niemowlaka jest dobór rozmiaru. 

Jak mierzyć stopę niemowlęcą? 

Pomocna okazać się może metoda stosowana przez nasze babcie i mamy. Mierzyły one stopę przy pomocy patyczka. Pomiar należy wykonać od końca pięty do najdalej wysuniętego paluszka (nie zawsze jest to duży palec stopy). Buty dla niemowlaka powinny posiadać wkładkę o ok. 10 mm dłuższą od tak zmierzonego patyczka. 

Jakimi cechami powinny się charakteryzować buty niemowlęce?

Buty dla niemowląt powinny odpowiednio trzymać stópkę i jednocześnie nie ograniczać zbyt jej ruchów.

Bez względu czy są to zwykłe kapcie dla niemowlaka po domu czy buciki na wyjście ważne aby nie ograniczały i nie ściskały paluszków. Palce dziecka powinny mieć odpowiednią swobodę. 

Szczególnie pierwsze buty do nauki chodzenia nie powinny być zbyt ciężkie. Oczywiście każde obuwie niemowlęce ma swoją wagę jednak buty do nauki chodzenia powinny należeć raczej do tych lżejszych (mniej masywnych). 

Kupując buty zimowe dla niemowląt zwracajmy uwagę aby zapewniały dziecku komfort termiczny i możliwie największą cyrkulację powietrza. Buty zimowe niemowlęce mają zwykle formę kozaczków dodatkowo ocieplonych przytulnym futerkiem.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji
Produkt dodany do ulubionych