Wyprawka dla noworodka

Jak skompletować wyprawkę dla noworodka?

Ciąża to niezwykły czas w życiu kobiety. Jest to okres w którym już od pierwszych chwil musi ona szczególnie dbać o swoje zdrowie. Wiąże się to naturalnie z wieloma wyrzeczeniami, lecz dla dziecka warto podjąć wszelkie starania.

W czasie ciąży przychodzi również etap w którym zaczynamy bardzo intensywnie myśleć o przygotowaniach do pojawiania się dziecka na świecie. Bywa również i tak, że już w pierwszych miesiącach ciąży trudno nam się oprzeć pokusie, aby czegoś nie kupić, gdy wpadnie nam w oko na wystawie sklepowej, lub stronie sklepu internetowego dla niemowląt. Wystarczy jedno spojrzenie na cudne śpioszki lub pajacyka a zaraz znajdujemy wiele innych pretekstów do większych zakupów w postaci pasującej czapeczki lub kaftanika.

Zanim opróżnimy konto bankowe i kupimy ogromną ilość rzeczy z których dziecko może nigdy nie skorzystać, warto przeczytać informacje przez nas przygotowane. Dzięki nim rodzice skompletują idealną wyprawkę dla noworodka.

O wyprawce dla dziecka
Wyprawka dla noworodka
Wyprawka dla mamy

Kiedy zacząć kompletować wyprawkę dla dziecka?

Aby skompletować wyprawkę warto znaleźć odpowiedni moment tak aby nie był on zbyt wczesny, ani za późny. Dla większości rodziców optymalnym terminem w którym intensywnie kupują rzeczy dla dziecka jest końcówka drugiego trymestru i początek trzeciego. Dlaczego jest to najlepszy czas? Dla wielu rodziców duże znaczenie podczas kompletowania artykułów dla niemowląt ma płeć dziecka. Dużo przyjemniej kupuje się produkty kiedy nie musimy się martwić, że coś nie będzie nam odpowiadać kolorystycznie. W większości przypadków płeć dziecka możemy poznać już ok. 20 tygodnia ciąży. Oczywiście są rodzice którzy wolą niespodziankę i kupują wyłącznie produkty uniwersalne kolorystycznie.

Kolejną przesłanką która sprawia że jest to odpowiedni czas to możliwość zrobienia zakupów bez niepotrzebnego pośpiechu. Mamy możliwość spokojnie przejrzeć dostępną ofertę i wybrać najlepsze dla naszego dziecka produkty.

Wyprawka dla niemowlaka - lista

Zanim zaczniemy pierwsze poważne zakupy warto przygotować listę wyprawkową, która pomoże nam skompletować wszystko co niezbędne i niczego nie pominąć. Samo przygotowanie listy będzie okazją do przemyśleń i analiz przydatności poszczególnych produktów. Kompletując wyprawkę dla noworodka warto listę tą podzielić dodatkowo na produkty niezbędne i dodatkowe.

Ponieważ liczba rzeczy, które będą potrzebne dziecku jest bardzo duża to nie warto wybiegać zanadto w przyszłość i kupować odzieży lub innych produktów dedykowanych dla dziecka powyżej 6 miesiąca życia. Na takie zakupy przyjedzie jeszcze odpowiedni czas a nasze preferencje mogą się zmienić w miarę zdobywanie kolejnych doświadczeń. Przez ten pierwszy okres będziemy mieli ponadto okazję przekonać się co nam odpowiada bardziej a co mniej (np. w przypadku ubranek dla niemowlaka).

Ubranka dla noworodka i niemowlaka

Odzież dla niemowlaka musi cechować się odpowiednią jakością materiału i wygodnym krojem. Wybierać należy produkty wykonane z naturalnych włókien i posiadające wygodne rozpięcie, które ułatwi nam przebranie dziecka. Szczególnie warto zwrócić uwagę na produkty polskich producentów. Ubranka Pinokio, Makoma czy Nicol produkowane są wyłącznie z certyfikowanych materiałów. Ubranka niemowlęce mają bezpośredni kontakt z delikatną skórą dziecka. Stosując nieodpowiednią odzież, możemy doprowadzić do podrażnienia lub uczulenia. 

Niezwykle ważny podczas kompletowania wyprawki dla dziecka, jest też wybór odpowiedniego rozmiaru. Zarówno za duże jak i za małe ubrania będą dla malucha źródłem dyskomfortu. W przypadku większości dzieci urodzonych w optymalnym terminie odpowiednim rozmiarem na start jest 56. Warto również zakupić ubranka niemowlęce rozmiar większe, czyli 62. Jest to rozmiar który dość szybko będzie potrzebny.

Odzież niemowlęca może być kupowana pojedynczo, lub formie gotowych kompletów. Jeśli lubimy samemu dobierać produkty, to ogranicza nas tylko wodza fantazji. Czasami mamy jednak z tym kłopot i brak talentu do łączenia kolorów. Wtedy warto zdać się na producentów, którzy oferują duże kolekcje odzieżowe. W każdej kolekcji znajdziemy bogaty zestaw ubranek doskonale dopasowanych kolorystycznie. Łączenie ubranek podczas kompletowania wyprawki jest wtedy dużo łatwiejsze.  

Warto kupić:

W okresie zimowym i jesiennym:

Artykuły do karmienia

Najlepszym pokarmem jaki możemy ofiarować dziecku, jest naturalne mleko matki. Wiele mam dokłada wszelkich starań, aby przebiegało ono bezproblemowo i odpowiednio długo. Jeśli jesteście nastawione na karmienie piersią warto odpowiednio się do tego przygotować. W niektórych sytuacjach część rodziców wybiera drugą formę, czyli karmienie mlekiem modyfikowanym. Czasami jest to świadomy wybór w którym to mama podejmuje decyzję, a czasami związane jest to z nieprzewidzianymi komplikacjami. Warto jednak zaznaczyć, że zarówno jedna jak i druga metoda karmienia jest niezwykle ważna czynnością. Związane jest to nie tylko z fizycznymi potrzebami dziecka, ale i z pogłębieniem bliskości rodzica i malucha. Jeśli przyjdzie nam karmić dziecko mlekiem modyfikowanym, to nie warto się smucić, lecz należy dostrzec również zalety. Jedną z nich jest możliwość aktywnego uczestniczenia w karmieniu dla dumnego taty :).

Zarówno karmiąc piersią jak i butelką warto stosować odpowiednie produkty, które ułatwią nam tą czynność. Kompletując wyprawkę dla noworodka, należy się decydować na akcesoria wyprodukowane z bezpiecznych materiałów, nie zawierających szkodliwych substancji, takich jak BPA. 

Warto kupić:

Dla dzieci karmionych piersią:

Dla dzieci karmionych butelką:

Z dzieckiem poza domem

Produkty z tego działu będą niezbędne podczas przemieszczania się z dzieckiem.

Fotelik nosidełko to produkt bez którego w niektórych szpitalach nie dostaniemy wypisu do domu. Dziecko musi mieć zapewniony bezpieczny i wygodny transport. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nawet najlepszy i najdroższy fotelik nie będzie chronił dziecka, jeśli my go nieodpowiednio zamocujemy. Absolutnie zabronione jest przewożenie dziecka bez odpowiedniego przypięcia. Jeśli szukamy wygody, to warto pomyśleć o specjalnej bazie, którą wpinamy na stałe w pasy. Późniejsze mocowanie fotelika jest już szybkie i bezpieczne.

Kupując wózek warto przeanalizować dostępną ofertę. Warto aby wózek był odpowiednio lekki a zarazem bezpieczny i komfortowy dla malucha. Większość rodziców podczas zakupu wyprawki dla noworodka wybiera wózek 2w1 który służy w dziecku w wersji głębokiej i potem jako spacerówka. Wózek 2w1 powinien cechować się odpowiednią amortyzacją. Jest to szczególnie ważne przy pokonywaniu nierówności.

Wybierając się na spacer z dzieckiem niezbędnym elementem wyposażenia jest pojemna torba dla mamy. Rodzic powinien być na spacerze gotowy na wszelką ewentualność. Torba pozwala nam się odpowiednio przygotować. 

Warto kupić:

Wyposażenie pokoiku

Pokój dziecka w początkowym okresie życia będzie stanowił dla niego najważniejsze otoczenie. To właśnie tam maluch będzie spędzał najwięcej czasu dlatego ważne aby zadbać o warunki i wygodę. Również rodzice powinni czuć się w tym pokoiku wygodnie i mieć dostęp do wszystkich niezbędnych podczas opieki produktów.

Urządzając łóżeczko dziecka koniecznie musimy zadbać o jego bezpieczeństwo. Nie powinny w nim się znajdować żadne niepotrzebne elementy. 

Pościel dla noworodka powinna być uszyta z naturalnych materiałów. Dzięki temu zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza i zminimalizuje ryzyko przegrzania. Warto przemyśleć zakup śpiworka. W przypadku maluchów, które często się odkopują spod kołderki, śpiworek stanowi doskonałe zabezpieczenie przed chłodem. Uważany jest również za rozwiązanie bezpieczne.

W przypadku ochraniacza na szczebelki zdania rodziców są podzielone. Część uważa go za zbędny element wyprawki, a dla innych jest absolutnie konieczny, gdyż ochrania dziecko przed uderzeniem w twarde szczebelki. 

O czym warto pomyśleć?

Warto kupić:

Można przemyśleć:

Artykuły pielęgnacyjne dla dziecka

Pielęgnacja dziecka, a w szczególności kąpiel jest często źródłem wielu obaw dla nie doświadczonych rodziców. Aby takie czynności przebiegały komfortowo dla dziecka i rodziców warto mieć pod ręką właściwe produkty. Są one przystosowane do potrzeb malucha, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo. Kompletując wyprawkę dla niemowlaka koniecznie o nich pamiętajcie. Powinny to być produkty sprawdzone i dedykowane dla dzieci, już od 1 dnia życia. 

Wykonując czynności pielęgnacyjne należy się wykazać pełną odpowiedzialnością i skupieniem. Szczególnie podczas kąpieli pamiętajmy, aby nie zostawiać dziecka samego, nawet na chwilę.

Warto kupić:

Pozostałe produkty dla komfortowej opieki nad noworodkiem

Wiele elementów z wyprawki nie musi znaleźć się na waszej indywidualnej liście wyprawkowej, jednak ich zakup nie wątpliwie poprawia komfort i ułatwia opiekę nad noworodkiem.

Warto kupić:

Można przemyśleć:

  • waga niemowlęca
  • nawilżacz powietrza

Produkty dla mamy

Wyprawka to również konieczność zakupu odpowiednich produktów dla mamy. Warto o jej komforcie pomyśleć już na etapie ciąży. Jednym z produktów które będą potrzebne przed porodem jest poduszka relaksacyjna. Poduszka przynosi ukojenie dla obolałych pleców i pozwala znaleźć wygodną pozycję podczas snu.

Mama będzie potrzebowała wielu produktów higienicznych. Wiele z nich jest niezbędna podczas pobytu w szpitalu. Zachęcamy do odwiedzenia naszego działu w którym dokładnie opisano wyprawkę do szpitala dla mamy i noworodka.

Szukając koszuli ciążowej przyszła mama powinna zdecydować się na model komfortowy, uszyty z naturalnych tkanin. Ważne również aby dekolt pozwalał na wygodne karmienie dziecka. Można wybrać model na wygodne napy rozpinany obustronnie lub pośrodku. 

Warto kupić:

Wyprawka dla noworodka - praktyczna lista nie tylko dla mamy

W wielu rodzinach obowiązek skompletowania wyprawki spada wyłącznie na barki ciężarnej mamy. Oczywiście jest to w dużej mierze przyjemność, lecz w miarę wchodzenia w kolejne trymestry fizyczne zmęczenie często staje się coraz bardziej dla kobiety odczuwalne. A więc DROGI TATO, jeśli czytasz ten poradnik to warto, abyś jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, odpowiednio mocno zaangażował się w kompletowanie wyprawki dla dziecka. Wiele produktów z listy wyprawkowej, zyska pozytywnie dzięki męskiemu spojrzeniu. Zalety techniczne wózka czy fotelika niemowlęcego, to zakres w którym doskonale sprawdzi się męskie spojrzenie. 

Niniejszy poradnik może być również doskonałą podpowiedzią dla dziadków. Dzięki niemu szukając prezentu, zarówno dla nowonarodzonego dziecka, jak i podziękowania dla mamy, mogą wybrać to co okaże się przydatne i praktyczne. 

Wyprawka dla bliźniąt

Kiedy rodzice dowiadują się o ciąży mnogiej, zarówno szczęście jak i zaskoczenie potrafią być olbrzymie. Czasami sytuacja ta wywraca ich świat do góry nogami. Plany, które układali w swojej głowie, np. dotyczące pokoiku muszą ulec zmianie i zostać dostosowane do nowej sytuacji. Zmianie ulegają również plany związane z wyprawką. 

Naturalnym jest, że większość artykułów dla niemowląt musi zostać podwojona. Warto się zastanowić, które z nich mogą być używane naprzemiennie, a które będą niezbędne dla każdego dziecka osobno.

Warto przeanalizować sytuację mieszkaniową i ustalić najlepszą przestrzeń dla dzieci.

Produktem dedykowanym dla bliźniąt, jest specjalny wózek. Dzięki swojej konstrukcji pozwala na podróżowanie z dwójką dzieci jednocześnie. Oczywiście będzie wymagało to więcej wysiłku od mamy, jednak satysfakcja ze spaceru jest ogromna.

Z naszego doświadczenia wynika, że wiele uwagi w przypadku bliźniąt, rodzice poświęcają kwestii odzieży. Większość mam stara się dzieci ubierać podobnie, lub wręcz identycznie. 

Gdzie skompletować wyprawkę dla noworodka?

Szukając odpowiedniego sklepu rodzice preferują takie, które pozwalają na kompleksowe i wygodne zakupy. Sklep dla niemowląt abc-bobasa.pl w swojej ofercie posiada wyłącznie sprawdzone i bezpieczne produkty. Oferta sklepu bazuje na bezpośredniej współpracy z najlepszymi firmami z kraju i zagranicy. Rodzice znajdą tu najlepsze artykuły dla niemowląt i to co niezbędne dla mamy. Jesteśmy również z dumni oferując Państwu wyjątkową odzież niemowlęcą pochodzącą od najlepszych polskich firm. Polskie marki odzieżowe, takie jak Makoma, Pinokio czy Nicol to urocze kolekcje i bezpieczne materiały oraz wygodne kroje.

Wyprawka dla noworodka - karmienie

Butelki dla niemowląt
Smoczki do butelek
Podgrzewacze do butelek
Termoopakowania
Laktatory ręczne
Poduszki do karmienia
Szczotki do butelek
Pojemniki na pokarm

Wyprawka dla noworodka - ubranka

Body dla niemowlaka
Pajacyk niemowlęcy
Śpiochy dla dziecka
Kaftanik dla niemowlaka
Półśpiochy
Legginsy dla niemowlaka
Kombinezon niemowlęcy
Czapeczki dla niemowląt

Wyprawka dla noworodka - pielęgnacja

Okrycia kąpielowe z kapturkiem
Zestawy pielęgnacyjne
Smoczki uspokajające
Aspiratory do noska
Podkłady do przewijania
Kosmetyki dla niemowląt
Pieluszki bambusowe
Pieluszki tetrowe

Wyprawka dla noworodka - pokoik dziecka

Pościel dla niemowląt
Wypełnienie pościeli
Prześcieradła do łóżeczka
Śpiworki dla niemowląt
Rożki niemowlęce
Kocyki dla niemowląt
Nianie elektroniczne
Termometry elektroniczne
Przewijaki
Kokony dla niemowląt
Ochraniacz na szczebelki łóżeczka
Monitor oddechu

Wyprawka dla mamy

Koszule do karmienia
Biustonosze do karmienia
Majteczki poporodowe
Podkłady poporodowe
Osłonki na sutki
Wkładki laktacyjne
Torby dla mam
Poduszki relaksacyjne
Wyprawka dla niemowlaka, który urodzi się jesienią

Wyprawka dla niemowlaka, który urodzi się jesienią

Choć za oknem upały i lato w pełni, na horyzoncie maluje się już jesień. Nie myślimy o niej jeszcze, jednak przyszli rodzice, którzy powitają swoje maleństwo na świecie właśnie jesienią, z pewnością już zaczęli kompletować wyprawkę. Co przyda się niemowlęciu, który urodzi się jesienią? czytaj więcej
Niezbędnik poporodowy, czyli co przyda się po porodzie?

Niezbędnik poporodowy, czyli co przyda się po porodzie?

Większość kobiet, które spodziewają  się dziecka bądź zamierzają w najbliższym czasie zacząć się o nie starać w głowie już układa sobie listę niezbędnych rzeczy, które trzeba kupić. Zazwyczaj jednak na pierwszy plan wysuwają się dziecięce ubranka, butelki, smoczki i cały zestaw innych przydatnych niemowlęciu przedmiotów. Warto pamiętać, że poród jest nie tylko pięknym i wspaniałym, ale także dość trudnym momentem dla kobiety, dlatego ważne jest, by zadbała ona również o siebie. Zapraszamy do przejrzenia listy niezbędnych rzeczy, które przydadzą się młodej mamie już od pierwszych chwil po porodzie.  czytaj więcej
Jak oszczędzić na wyprawce dla noworodka?

Jak oszczędzić na wyprawce dla noworodka?

W Polsce ciągle słyszymy, że posiadanie dziecka kosztuje i kompletując wyprawkę oberwiemy po kieszeniach. Oczywiście jest to prawa lecz nie do końca. Kupując produkty dla malucha mamy możliwość wyboru rzeczy droższych (premium) i standardowych. Istnieje wiele marek takich jak BabyOno czy Canpol babies, które oferując produkty atrakcyjne cenowo przykłada również dużo uwagi do ich jakości. Co zrobić aby zaoszczędzić podczas kompletowania rzeczy dla malucha? czytaj więcej
Ile kosztuje wyprawka dla noworodka?

Ile kosztuje wyprawka dla noworodka?

Posiadanie dziecka to nie wyłącznie przyjemność, lecz również odpowiedzialność w zapewnieniu mu wszystkiego co niezbędne. Osoby majętne zapewne nigdy nie będą się zastanawiali nad tego typu tematami, jednakże jest wiele osób, może mniej zamożnych, lecz odpowiedzialnych. czytaj więcej
Jaka wanienka dla noworodka będzie odpowiednia?

Jaka wanienka dla noworodka będzie odpowiednia?

Kompletując produkty związane z pielęgnacją noworodka rodzice stają przed dylematem zakupu odpowiedniej wanienki. Jaką wanienkę kupić aby dobrze spełniała swoją funkcję i była wygodna? czytaj więcej
Pierwsze zakupy w ciąży, czyli kompletowanie wyprawki dla noworodka

Pierwsze zakupy w ciąży, czyli kompletowanie wyprawki dla noworodka

Zakupy wyprawkowe dla mniej doświadczonych rodziców często owocują zakupem wielu produktów, które często okazują się niepotrzebnym wydatkiem. Aby uniknąć wielu podobnych sytuacji zdecydowanie zamiast spontanicznych zakupów wybrać te przemyślane. czytaj więcej
Jaki przewijak wybrać?

Jaki przewijak wybrać?

Rodzice kompletując wyprawkę często zastanawiają się nad potrzebą zakupu przewijaka. Trudność stanowi również wybór odpowiedniego modelu, gdyż oferowany on jest w różnych wersjach. czytaj więcej
Czy warto skompletować wyprawkę bazując na używanych produktach?

Czy warto skompletować wyprawkę bazując na używanych produktach?

Kiedy kompletujemy wyprawkę dla noworodka ilość produktów i związane z tym koszty potrafią przerazić nie jednego rodzica. To jak wiele rzeczy będzie potrzebowało nasze dziecko okazuje się zwykle w trakcie zakupów, kiedy nasz koszyk zakupowy zapełnia się błyskawicznie. Jest jednak sposób aby delikatnie odciążyć nasz domowy budżet i zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na kolejne potrzeby. czytaj więcej
Produkt dodany do ulubionych