Wyprawka dla noworodka

Jak skompletować wyprawkę dla noworodka?

Ciąża to niezwykły czas w życiu kobiety. Jest to okres w którym już od pierwszych chwil musi ona szczególnie dbać o swoje zdrowie. Wiąże się to naturalnie z wieloma wyrzeczeniami, lecz dla dziecka warto podjąć wszelkie starania.

W czasie ciąży przychodzi również etap w którym zaczynamy bardzo intensywnie myśleć o przygotowaniach do pojawiania się dziecka na świecie. Bywa również i tak, że już w pierwszych miesiącach ciąży trudno nam się oprzeć pokusie, aby czegoś nie kupić, gdy wpadnie nam w oko na wystawie sklepowej, lub stronie sklepu internetowego dla niemowląt. Wystarczy jedno spojrzenie na cudne śpioszki lub pajacyka a zaraz znajdujemy wiele innych pretekstów do większych zakupów w postaci pasującej czapeczki lub kaftanika.

Zanim opróżnimy konto bankowe i kupimy ogromną ilość rzeczy z których dziecko może nigdy nie skorzystać, warto przeczytać informacje przez nas przygotowane. Dzięki nim rodzice skompletują idealną wyprawkę dla noworodka.

O wyprawce dla dziecka
Wyprawka dla noworodka
Wyprawka dla mamy

Kiedy zacząć kompletować wyprawkę dla dziecka?

Aby skompletować wyprawkę warto znaleźć odpowiedni moment tak aby nie był on zbyt wczesny, ani za późny. Dla większości rodziców optymalnym terminem w którym intensywnie kupują rzeczy dla dziecka jest końcówka drugiego trymestru i początek trzeciego. Dlaczego jest to najlepszy czas? Dla wielu rodziców duże znaczenie podczas kompletowania artykułów dla niemowląt ma płeć dziecka. Dużo przyjemniej kupuje się produkty kiedy nie musimy się martwić, że coś nie będzie nam odpowiadać kolorystycznie. W większości przypadków płeć dziecka możemy poznać już ok. 20 tygodnia ciąży. Oczywiście są rodzice którzy wolą niespodziankę i kupują wyłącznie produkty uniwersalne kolorystycznie.

Kolejną przesłanką która sprawia że jest to odpowiedni czas to możliwość zrobienia zakupów bez niepotrzebnego pośpiechu. Mamy możliwość spokojnie przejrzeć dostępną ofertę i wybrać najlepsze dla naszego dziecka produkty.

Wyprawka dla niemowlaka - lista

Zanim zaczniemy pierwsze poważne zakupy warto przygotować listę wyprawkową, która pomoże nam skompletować wszystko co niezbędne i niczego nie pominąć. Samo przygotowanie listy będzie okazją do przemyśleń i analiz przydatności poszczególnych produktów. Kompletując wyprawkę dla noworodka warto listę tą podzielić dodatkowo na produkty niezbędne i dodatkowe.

Ponieważ liczba rzeczy, które będą potrzebne dziecku jest bardzo duża to nie warto wybiegać zanadto w przyszłość i kupować odzieży lub innych produktów dedykowanych dla dziecka powyżej 6 miesiąca życia. Na takie zakupy przyjedzie jeszcze odpowiedni czas a nasze preferencje mogą się zmienić w miarę zdobywanie kolejnych doświadczeń. Przez ten pierwszy okres będziemy mieli ponadto okazję przekonać się co nam odpowiada bardziej a co mniej (np. w przypadku ubranek dla niemowlaka).

Ubranka dla noworodka i niemowlaka

Odzież dla niemowlaka musi cechować się odpowiednią jakością materiału i wygodnym krojem. Wybierać należy produkty wykonane z naturalnych włókien i posiadające wygodne rozpięcie, które ułatwi nam przebranie dziecka. Szczególnie warto zwrócić uwagę na produkty polskich producentów. Ubranka Pinokio, Makoma czy Nicol produkowane są wyłącznie z certyfikowanych materiałów. W przypadku większości dzieci urodzonych w optymalnym terminie odpowiednim rozmiarem na start jest 56. Warto również zakupić ubranka niemowlęce rozmiar większe, czyli 62. Jest to rozmiar który dość szybko będzie potrzebny.

Warto kupić:

W okresie zimowym i jesiennym:

Artykuły do karmienia

Zarówno karmiąc piersią jak i butelką warto stosować odpowiednie produkty, które ułatwią nam tą czynność. Muszą to być akcesoria wyprodukowane z bezpiecznych materiałów.

Warto kupić:

Dla dzieci karmionych piersią:

Dla dzieci karmionych butelką:

Z dzieckiem poza domem

Produkty z tego działu będą niezbędne podczas przemieszczania się z dzieckiem. Fotelik nosidełko to produkt bez którego w niektórych szpitalach nie dostaniemy wypisu do domu. Dziecko musi mieć zapewniony bezpieczny i wygodny transport.

Warto kupić:

Wyposażenie pokoiku

Pokój dziecka w początkowym okresie życia będzie stanowił dla niego najważniejsze otoczenie. To właśnie tam maluch będzie spędzał najwięcej czasu dlatego ważne aby zadbać o warunki i wygodę. Również rodzice powinni czuć się w tym pokoiku wygodnie i mieć dostęp do wszystkich niezbędnych podczas opieki produktów. O czym warto pomyśleć?

Warto kupić:

Można przemyśleć:

Artykuły pielęgnacyjne dla dziecka

Aby takie czynności jak kąpiel czy przewijanie przebiegały komfortowo dla dziecka i rodziców warto mieć pod ręką właściwe produkty. Warto kompletując wyprawkę dla niemowlaka o nich nie zapominać.

Warto kupić:

Pozostałe produkty dla komfortowej opieki nad noworodkiem

Wiele elementów z wyprawki nie musi znaleźć się na waszej indywidualnej liście wyprawkowej, jednak ich zakup nie wątpliwie poprawia komfort i ułatwia opiekę nad noworodkiem.

Warto kupić:

Można przemyśleć:

  • waga niemowlęca
  • nawilżacz powietrza

Produkty dla mamy

Wyprawka to również konieczność zakupu odpowiednich produktów dla mamy. Warto o jej komforcie pomyśleć już na etapie ciąży. Jednym z produktów które będą potrzebne przed porodem jest poduszka relaksacyjna. Poduszka przynosi ukojenie dla obolałych pleców i pozwala znaleźć wygodną pozycję podczas snu.

Warto kupić:

Wyprawka dla noworodka - karmienie

Butelki dla niemowląt
Smoczki do butelek
Podgrzewacze do butelek
Termoopakowania
Laktatory ręczne
Poduszki do karmienia
Szczotki do butelek
Pojemniki na pokarm

Wyprawka dla noworodka - ubranka

Body dla niemowlaka
Pajacyk niemowlęcy
Śpiochy dla dziecka
Kaftanik dla niemowlaka
Półśpiochy
Legginsy dla niemowlaka
Kombinezon niemowlęcy
Czapeczki dla niemowląt

Wyprawka dla noworodka - pielęgnacja

Okrycia kąpielowe z kapturkiem
Zestawy pielęgnacyjne
Smoczki uspokajające
Aspiratory do noska
Podkłady do przewijania
Kosmetyki dla niemowląt
Pieluszki bambusowe
Pieluszki tetrowe

Wyprawka dla noworodka - pokoik dziecka

Pościel dla niemowląt
Wypełnienie pościeli
Prześcieradła do łóżeczka
Śpiworki dla niemowląt
Rożki niemowlęce
Kocyki dla niemowląt
Nianie elektroniczne
Termometry elektroniczne
Przewijaki
Kokony dla niemowląt
Ochraniacz na szczebelki łóżeczka
Monitor oddechu

Wyprawka dla mamy

Koszule do karmienia
Biustonosze do karmienia
Majteczki poporodowe
Podkłady poporodowe
Osłonki na sutki
Wkładki laktacyjne
Torby dla mam
Poduszki relaksacyjne
Produkt dodany do ulubionych