Zabawki do kąpieli dla niemowląt

zabawki do kąpieli dla niemowląt

Kąpiel powinna być przyjemnością zarówno dla maluszka jak i rodzica. Jeśli chcemy sprawić aby kąpiel zawsze wywoływała uśmiech na twarzy niemowlaka warto postarać się o dodatki które uatrakcyjnią czas spędzony w wanience.
Doskonałym pomysłem są różnego rodzaju zabawki do kąpieli dla niemowląt

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Oswajanie malucha z wodą

Część dzieci czuje się w wodzie jak przysłowiowe ryby, niestety w przypadku innych maluchów proces oswajania z wodą i kąpielą, jest bardziej problematyczny. Warto dla takich dzieci przygotować zachętę, która urozmaici im chwile spędzone w kąpieli. A co działa najlepiej na dzieci? Oczywiście odpowiednie zabawki :).

Jakie zabawki do kąpieli dla niemowląt są najpopularniejsze?

Żyjemy w czasach w których łatwo znaleźć coś co wpadnie maluchowi w oko. W ofercie sklepu dla niemowląt abc-bobasa.pl znajdą Państwo wiele modeli atrakcyjnych zabawek kąpielowych. 

Zabawki do wanny dla dzieci są mogą być bardzo różne. Zdecydowanie najpopularniejsze są tradycyjne kolorowe gumowe zabawki do kąpieli. Niska cena sprawia, że możemy sobie pozwolić na ich większą ilość i maluch szybko się nimi nie znudzi, szczególnie, że występują w ogromnej ilości kształtów i kolorów. Znaleźć wśród nich można zarówno różnego rodzaju rybki, zwierzątka jak i takie na których punkcie nie jeden chłopiec oszaleje, czyli gumowe autka i dinozaury. Dla osób lubiących klasykę cały czas dużą popularnością cieszą się tradycyjne gumowe kaczuszki.

Przygotowując się do kąpieli z niemowlakiem warto zakupić odpowiednie okrycie kąpielowe i myjkę dla niemowląt.

Kreatywne zabawki kąpielowe dla niemowląt

Innym pomysłem na zabawki kąpielowe są produkty z przyssawkami, które można zamocować do ścian wanienki czy kafelków łazienkowych. Ozdobią one łazienkę i są dużo trwalsze niż jakiekolwiek naklejki. Dodatkowo dziecko może się nimi bawić w wodzie. Ciekawym produktem są różnego rodzaju literki. Oczywiście maluch nie zna ich znaczenia ale poprzez zabawę możemy oswajać go z nimi. 

Książeczki kąpielowe dla niemowlaka

Większość rodziców nie pomyślałaby, że atrakcyjną zabawką kąpielową może być książeczka. Jednak warto wiedzieć, że do kąpieli nadają się wyłącznie specjalne książeczki wykonane z materiałów, które mogą mieć styczność z wodą. Tworzywo sztuczne z którego została zrobiona jest miękkie i odporne na wodę. Maluch może ją moczyć, zgniatać i ściskać bez obawy o jej kondycje.

Zabawki edukacyjne do kąpieli niemowląt

Rodzice którzy preferują zabawki edukacyjne znajdą również takie wśród zabawek do kąpieli. Zabawa w nich polega głównie na przelewaniu przez nie wody która wprawia w ruch poszczególne elementy zabawki. Wspaniale tego typu produkty sprawdzą się jako zabawki do kąpieli dla rocznego dziecka.

Organizer - pojemnik na zabawki kąpielowe 

Ważnym aspektem który należy poruszyć pisząc o zabawkach kąpielowych dla dzieci jest konieczność ich właściwego przechowywania. Po kąpieli konieczne jest ich dokładne osuszenie. Pomocny okazać się może pojemnik na zabawki do kąpieli. Pojemnik na zabawki do wanny posiada przyssawki dzięki któremu może zostać przymocowany do płytek lub innych płaskich powierzchni. Jest to również produkt który może posłużyć do zabawy w wodzie. Duże otwory w które jest wyposażony organizer na zabawki do kąpieli służą wtedy do przelewania wody. Organizer wykonany jest z tworzywa sztucznego. Dla bezpieczeństwa maluszka nie posiada ostrych krawędzi.

Produkt dodany do ulubionych