Prześcieradła

prześcieradło 120x60 z gumkąPrześcieradło z gumką 120x60 lub 140x70 - standardowe czy nieprzemakalne?

Prześcieradło dla niemowlaka jest nieodzownym elementem zestawu pościelowego. Kupując prześcieradło do łóżeczka dla naszego dziecka rodzice mogą wybierać spośród różnym materiałów i wzorów. Zanim jednak wybierzemy się na zakupy musimy koniecznie ustalić rozmiar łóżeczka które docelowo stanie w pokoiku maluszka. W przypadku noworodków i niemowląt dostępne są dwa podstawowe standardy. Rodzice mogą wybrać prześcieradło do łóżeczka 120x60 lub 140x70 cm. Prześcieradło do łóżeczka 140x70 cm założone na mniejszy materac może się źle układać i fałdować, a przez to być niewygodne dla dziecka.

Bez względu na to czy decydujemy się na prześcieradło 120x60, czy prześcieradło 140x70 cm warto kupić takie które będzie wyposażone w gumkę i zakładki. Prześcieradło z gumką doskonale trzyma się materac. Zamontowane na dedykowanej wielkości materacu nie przesuwa się i nie fałduje. Nie ma konieczności codziennego poprawiania go gdyż zakładki odpowiednio zachodzą na boki materaca.

Prześcieradło dla noworodka powinno być wykonane z bezpiecznych tkanin. Warto aby miały one w swoim składzie jak największa zawartość bawełny. Podstawowym produktem na który warto zwrócić uwagę jest prześcieradło dziecięce z gumką wykonane z froty. Materiał frotte ma wiele zalet. Posiada dużą zawartość bawełny (zwykle ponad 80%). Po praniu nie zmienia swoich wymiarów i kolorów. Nie wymaga prasowania. Prześcieradło frotte dostępne jest w wielu kolorach.

W ofercie rodzimych producentów znajdziemy również prześcieradła wykonane z tkaniny jersey (100% bawełna), oraz bawełny pościelowej. Zaletą bawełny pościelowej jest ogromna mnogość wzorów. Znajdziemy tu zarówno wesołe zwierzaki jak i popularne gwiazdki czy groszki.

Oddzielny rodzaj stanowi prześcieradło nieprzemakalne dla dzieci. Nieprzemakalne prześcieradło dla dzieci składa się z 2 warstw. Wierzch stanowi dokładnie ten sam materiał który możemy spotkać w wersji standardowej a odporność na wodę uzyskiwana jest poprzez zastosowanie oddychającej membrany poliuretanowej. Połączenie to pozwala nam uchronić materac niemowlaka przed przemoczeniem. Rodzice stosując prześcieradło nieprzemakalne nie muszą używać różnych ceratek czy podkładów nieprzemakalnych.

Pokazano 1-24 z 30 pozycji
Produkt dodany do ulubionych