Kosze na pieluchy

śmietnik na pieluchyPojemnik na pieluchy - Sangenic i Angelcare

W okresie pierwszych 2 lat życia naszego dziecka jednym z największych obciążeń dla domowego budżetu będą stanowiły pieluszki jednorazowe. Poza aspektem finansowym rodzice mają również kłopot z prawidłową utylizacją tych produktów. Kłopotem jest konieczność każdorazowego biegania z pieluszką do kosza. Jeśli byśmy chcieli robić to rzadziej to szybko zacznie domownikom przeszkadzać nieprzyjemny zapach, który wzmaga się wraz z czasem.
Rozwiązaniem tej sytuacji okazuje się specjalny kosz na pieluchy. Pojemnik na pieluchy posiada specjalną konstrukcję wykonaną z plastiku w której umieszcza się dedykowane dla danego modelu wkłady. Kosz na pampersy w zależności od modelu ma różną pojemność która waha się w przedziale 18-30 pieluszek. Ilość ta zależy oczywiście również od wielkość pieluszek bo naturalnie pieluszek z rozmiarze np. 3 zmieści się mniej niż popularnych „jedynek”.
To co czyni jednak pojemnik na zużyte pieluchy tak rewelacyjnym rozwiązaniem jest ich zdolność do blokowania nieprzyjemnych zapachów. Dzięki temu rodzice przechowują zwykle taki pojemnik w pokoiku dziecka lub w bliskiej odległość co czyni go niezwykle praktycznym. Z pieluszką nie trzeba biegać po całym domu lecz kilka ruchów sprawia że zapachy przestają przeszkadzać domownikom. Kosz na zużyte pieluchy jest niezwykle prosty w użytkowaniu. Producenci w miarę upływu lat dopracowali swoje rozwiązania i obecnie są to produkty prawie że doskonałe.
Jednym z kosztów który ponoszą rodzice użytkujący pojemnik na pampersy jest zakup wkładów zapasowych. Wkłady te mają postać krążków wypełnionych specjalnym foliowym rękawem. Jest to specjalna folia wielowarstwowa która doskonale utrzymuje zużytą pieluszkę. Producenci pokrywają ją dodatkowo powłoką bakteriobójczą która jest w stanie zlikwidować nawet do 99% bakterii.
Na runku polskim zdecydowanie przodują 2 firmy oferujące swój system utylizacji pieluszek dla niemowląt.
Kosz na pieluchy Angelcare który oferowany jest w modelach Classic, Deluxe oraz Dress-up. Pojemnik Angelcare zyskał uznanie mam w całej Polsce. Charakteryzuje go atrakcyjna cena i wysoka jakość wykonania. Szczególnie droższe modele odznaczają się ciekawymi rozwiązaniami które ułatwiają te obowiązki rodzicom.
Kosz na pieluchy Sangenic jest produktem firmy Tommee Tippee. Znany producent oferuje pojemniki w dwóch liniach: Simplee i Tec. Pojemnik Sangenic posiada bardziej zaawansowany system który opiera się na zabezpieczaniu każdej z pieluszek osobno poprzez skręcenie rękawa.
Oba pojemniki na pieluszki oferują wkłady o podobnej pojemności maksymalnej (około 180 pieluszek nr 1).

Pokazano 1-15 z 15 pozycji
Produkt dodany do ulubionych