Falbanka ozdobna

falbanka maskująca do łóżeczkaFalbanka ozdobna do łóżeczka

Kompletując pościel dla noworodka warto pomyśleć o dodatkach które co prawda nie są niezbędne , lecz bardzo wpływają na ogólny wystrój łóżeczka dziecka. Jednym z takich dodatków o którym nie każdy rodzic pamięta jest falbana do łóżeczka. Kiedy przykryjemy materacyk niemowlęcy prześcieradłem powstaje pusta nieładna przestrzeń pod nim. Falbanka do łóżeczka ma za zadanie zamaskować tą przestrzeń. Falbanka maskująca do łóżeczka ma wysokość ok 30cm. Jest to rozmiar optymalny na tyle aby ładnie układać się pod materacem i jednocześnie nie brudzić się od podłogi. Falbana pod materac produkowana jest z różnych materiałów. Najczęściej spotkamy jednak te wykonane z czystej bawełny 100%. Co do kolorystyki to oczywiście obecnie rodzic znajdzie kolory i wzory jakie tylko dusza zapragnie, lecz nie zmienia to faktu, że najpopularniejsza cały czas jest tradycyjna falbanka do łóżeczka biała. Wynika to zapewne z faktu, iż rodzice poprzez delikatną kolorystykę dołu łóżeczka pragną zrównoważyć kolorową pościel z ochraniaczem.

Falbanka maskująca do łóżeczka występuje w dwóch podstawowych rozmiarach, czyli docelowo na łóżeczko o rozmiarze 120x60 oraz 140x70 cm. Zanim ją zakupimy nawet jeśli nie mamy jeszcze łóżeczka dla dziecko to koniecznie ustalmy w jakim rozmiarze ono będzie.

Falbanka ozdobna do łóżeczka ma jeszcze jedną zaletę o której nie wspomnieliśmy. Ogranicza ona osadzanie się kurzu pod łóżeczkiem lub na pokrywie szuflady.

Falbanka do łóżeczka niemowlęcego występuje w dwóch opcjach. W zależności od sposobu montażu może to być falbanka pod materac lub prześcieradło z falbanką do łóżeczka 2w1. W naszej opinii jednak dużo praktyczniejsza jest falbana która montujemy pod materacem. Wynika to z faktu , że prześcieradło dużo częściej wymaga zmiany niż falbanka, która rzadko się brudzi.

Produkt dodany do ulubionych