Jak oszczędzić na wyprawce dla noworodka?

Odpowiedni spis produktów

Podobnie jak z innymi zakupami (np. spożywczymi) zawsze warto wchodząc do sklepu mieć na kartce wykaz tego po co przyszliśmy. Rzeczy dla dzieci są zwykle cudne. Łatwo wpadają nam w oko. Oglądając coraz to inne ubranko w bajecznych wzorach możemy łatwo przesadzić i dopiero w domu zorientować się, że kupiliśmy czegoś zbyt wiele. Zanim wybierzemy się na zakupy warto odhaczyć co już mamy. Czasami dostajemy produkty od bliskich (nowe lub używane) i zakup kolejnych nie jest wcale potrzebny.

Wózek a dobrej cenie

Wózek to zwykle chyba najdroższy element wyprawki dla noworodka. Podstawowe modele potrafią kosztować 1000 zł a lepszy możemy kupić od 1500 zł wzwyż. Jeśli nie zależy nam na najnowszym modelu to wózek dla niemowlaka możemy kupić z drugiej ręki. Wiele modeli znajdziemy w komisach lub szukając spośród osób z bliskiego otoczenia.

Nieprzemyślane pośpieszne zakupy

Nie warto kupować wszystkiego na już. Warto poszukać sklepów dla niemowląt które oferują produkty w atrakcyjnych cenach. Oszczędność w takich sklepach może sięgać kilkunastu do kilkudziesięciu procent za ten sam produkt. Często kupując wyprawkę w takim sklepie możemy również liczyć na dodatkowy rabat.

Rzeczy potrzebne i zbędne podczas kompletowania wyprawki

Oczywiście są produkty bez których żadna wyprawka się nie obejdzie. Czasami rodzice decydują się na zakup produktu przedwcześnie a życie weryfikuje negatywnie jego przydatność. Przykładem jest laktator, który dla jednej mamy będzie konieczny a dla innej całkowicie nieprzydatny. Pamiętajmy, że w obecnych czasach dostępność wielu produktów jest olbrzymia i jeśli pojawi się potrzeba to zrobimy niektóre zakupy „na szybko”.

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych