Odpowiedzialna pielęgnacja skóry niemowlaka

Podstawowe problemy skórne niemowląt

Podatność i delikatność skóry noworodków i niemowląt sprawia, że często w przypadku tak małych dzieci możemy spotkać się z podrażnieniami i alergiami. Jednym z najpoważniejszych problemów jest atopowe zapalenie skóry (AZS). Pomimo, iż choroba ta ma swoje podłoże genetyczne to jednak warto robić wszystko, aby dbając o niemowlaka minimalizować ryzyko jej wywołania.

Kąpiel dziecka

Kąpiele to dla większości niemowląt jedna z ich ulubionych czynności. Warto jednak mieć świadomość, że zbyt częsta kąpiel może prowadzić do problemów skórnych. Związane jest to ze zbyt częstym stosowaniem kosmetyków skórnych. Specjaliści radzą, aby kąpiel w przypadku niemowląt trwała ok. 10 minut i odbywała się od 2 do 3 razy w tygodniu.

Wybierając kosmetyki kąpielowe dla niemowląt wybierajmy tylko taki które dedykowane są dla dzieci od urodzenia. Dużą popularnością cieszą się tzw. emolienty, które nie pozwalają na zbytnie wysuszenie skóry malucha. Koniecznie pamiętajmy również po samej kąpieli odpowiednio nawilżyć skórę dziecka.

Pielęgnacja dziecka z AZS

AZS jest problemem skórnym, który wymaga szczególnej pielęgnacji skóry dziecka. Podstawowym objawem jest suchość skóry i zaczerwienienie. Ważne w przypadku dzieci zmagających się z tym nieprzyjemnym schorzeniem jest częste nawilżanie skóry.

Również w kwestii prania powinniśmy uważać na używane do tego środki piorące. Wybierajmy wyłącznie te które dedykowane są dla dzieci od urodzenia i posiadają informację o cechach hipoalergicznych. Stosując zwykły proszek możemy narazić dziecko na kolejne bolesne podrażnienia.

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych