Zakup butelki do karmienia niemowląt

Aby wybrać właściwą butelkę warto sprawdzić jakie produkty są dostępne, oraz które ich cechy najbardziej nam odpowiadają.

Właściwy materiał – butelka plastikowa czy szklana?

Największą zaletą butelek wykonanych ze szkła jest możliwość utrzymania ich w idealnej czystości. W przypadku butelek plastikowych zwykle po pewnym czasie w wyniku rys powstałych od mycia butelka zachodzi „mgiełką” i przestaje przypominać produkt kupiony przez nas w sklepie. Mogą również na plastiku pojawić się brzydkie przebarwienia.

Butelki plastikowe w odróżnieniu od szklanych odpowiedników są trwalsze. Jak łatwo się domyśleć upuszczenie butelki szklanej może się bardzo źle skończyć. Szczególnie jest to groźne u starszych dzieci którym pozwalamy na samodzielne trzymanie jej w rękach.

Butelka wąska czy szeroka?

Rodzice mają możliwość wybrać butelkę o szerokiej szyjce lub wąskiej. Wąska jest wygodniejsza dla dziecka. Producenci starają się w przypadku butelek szerokich o odpowiednie ich profilowanie tak aby maluch również mógł ją komfortowo trzymać. Zaletą butelek szerokich jest łatwiejsze ich mycie. Dzięki szerokiej szyjce możemy wygodnie włożyć szczotkę co pozwala lepiej je domyć.

Odpowiednia pojemność butelki dla niemowląt

W początkowym okresie rodzice najczęściej wybierają butelki o pojemności 125-160ml. W przypadku szczególnie małych dzieci lub wcześniaków można się pokusić o zakup butelki 80ml. Wraz ze wzrostem dziecka warto zaopatrzyć się w większe butelki, które będą posiadały odpowiednią pojemność. Drugi poziom cechuje się pojemnością zwykle w granicach 200-250ml. Ostatnia wielkość butelek to produkty ponad 300ml.

System antykolkowy

Praktycznie każda butelka dostępna na rynku jest butelką antykolkową. Część z nich posiada system oparty na odpowietrzeniu smoczka poprzez zawarty w nim otwór. Inne posiadają specjalną konstrukcję opierającą się na dedykowanej rurce. Przykładem butelek z rurką są produkty Dr.Brown`s i Tommy Tippee w modelu Advance. Trudno wybrać jedną butelkę co do której będziemy mieli pewność, że będzie skuteczna. Niestety to co sprawdziło się u jednego dziecka, może nie pomóc w przypadku kolejnego.

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych