Jak urządzić udany baby shower?

Co to jest baby shower?

Jest to przyjęcie urządzane dla przyszłej mamy. Najczęściej organizowane jest przez osoby bliskie w postaci przyjaciółek i krewnych. Nazwa w tłumaczeniu oznacza dziecięcy prysznic i odnosi się do mnóstwa prezentów które trafiają do obdarowanej. Moment obdarowania to najważniejszy etap przyjęcia. 

prezenty baby shower

Jak przebiega baby shower?

Przebieg przyjęcia zależy od inwencji osoby organizującej całą imprezę. Najczęściej przygotowywane jest ciasto i słodkości. Często miejsce przyjęcia zostaje ozdobione balonami. Warto postarać się również o okolicznościowe talerzyki. Pomieszczenie można również ozdobić zabawkami w postaci maskotek i wszystkim innym co kojarzy się z dzieckiem. Miłym dodatkiem jest również włączenie kołysanek lub piosenek dla dzieci w tle. 

baby shower przekąski

Podczas zabawy warto zorganizować rozrywkę np. w postaci:

- wymyślanie imion dla malucha

- przygotowanie dla dziecka i mamy życzeń na karteczkach

- zgadywanie przyszłego zawodu malucha

- oglądanie zdjęć dzieci zaproszonych na przyjęcie mam albo wydruków USG z okresu ciąży.

- porady dla przyszłej mamy od mam z dłuższym stażem

- dekorowanie i malowanie brzuszka ciężarnej, z którym reszta gości robi sobie pamiątkowe fotki

Baby shower - skromnie czy bardziej wystawnie?

Pamiętajmy, że przebieg przyjęcia zależy wyłącznie od naszej wyobraźni. Bez względu na to czy preferujemy skromne uroczystości, czy może bardziej wystawne to najważniejszym aspektem jest okazanie radości i sprawienie przyjemności przyszłej mamie. Przyjęcie w które zaangażujemy więcej własnej inwencji a mniej finansów może okazać się dużo bardziej udane niż przy odwrotnej proporcji. P.S. kolorowe babeczki to produkt tani, łatwy w przygotowaniu a jednocześnie murowany HIT każdego przyjęcia baby shower :)

babeczki na przyjęcie baby shower

Co podarować przyszłej mamie w czasie przyjęcia baby shower?

baby shower prezenty

Przyszła mama może przed przyjęciem określić się czy mogą być to prezenty również dla niej, czy może wyłącznie dla dziecka.

Dla dziecka można kupić:

śliczne ubranka niemowlęce np. wysokiej jakości odzież Pinokio. Warto celować w rozmiar od 62.

pieluszki tetrowe z kolorowym zabawnym nadrukiem

miękkie pieluszki bambusowe

- urocze maskotki 

przytulny kocyk niemowlęcy

Jeśli szukamy prezentu dla mamy to warto podpytać o to co mogłoby się przydać lub czego brakuje. Warto z pewnością zrobić zakupy w sklepie w którym można produkt wymienić jeśli pomysł okaże się np. zdublowany. Serdecznie zapraszamy do zakupów w sklepie dla niemowląt i mam abc-bobasa.pl.

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych