Certyfikaty produktów dla niemowląt

Ważne cechy produktów niemowlęcych

Jako profesjonalny sklep niemowlęcy dbamy aby oferować wyłącznie bezpieczne i sprawdzone produkty dla najmłodszych. Jest to ważne zarówno dla ubranek jak i innych produktów z którymi dziecko ma bezpośrednią styczność.

Odzież dla niemowląt a w szczególności bielizna, która ma kontakt ze skórą malucha powinna spełniać rygorystyczne normy. W odróżnieniu od skóry osoby dorosłej w przypadku noworodków i niemowląt łatwo spowodować podrażnienie i uczulenie. Często w przypadku małych dzieci pojawiają się odparzenia i wysypki. 

Jaki materiał najlepiej sprawdza się w przypadku niemowląt?

Większość rodziców bez namysłu powie, że  "bawełna" i oczywiście jest to prawda. Od dawna to właśnie ubranka i pościel wykonana z bawełny królują w asortymencie dla najmłodszych. Zwracajmy uwagę aby dodatek innych włókien nie przekraczał 10%. Ciekawą opcją którą coraz częściej znajdujemy w produktach dla niemowląt jest bawełna organiczna, której proces produkcji odbywa się bez udziału niepotrzebnej chemii. 

Dodatki użyte do produkcji

W przypadku odzieży niemowlęcej częstym dodatkiem są napki. Musza one być antyalergiczne oraz bezniklowe. Najlepszym produktem tego typu są napki marki PRYM - niemieckiego producenta pasmanterii najwyższej jakości.

Bezpieczne nadruki

Jeśli zdecydujemy się na odzież niemowlęcą zdobioną nadrukiem to wybierzmy wyłącznie produkty zadrukowane bezpieczną metoda farb wodnych. Jest to metoda która jest trwała i nie powoduje problemów w praniu.

Przegląd najpopularniejszych certyfikatów produktów dla niemowląt

Bezpieczny dla dziecka

certyfikat bezpieczny dla dziecka

Nadawany przez Instytut włókiennictwa. Potwierdza, że wyrób jest bezpieczny dla dziecka i gwarantuje pełny komfort użytkowania.

Bezpieczny dla niemowląt

certyfikat bezpieczny dla niemowląt

Nadawany przez Instytut włókiennictwa. Potwierdza, że wyrób jest bezpieczny dla niemowląt.

Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka

certyfikat Instytutu Matki i Dziecka

Jest dowodem na to, że produkt został poddany specjalnym testom i spełnia normy bezpieczeństwa obowiązujące w naszym, polskim prawie. Znajdziemy go najczęściej na bezpiecznych kosmetykach dla niemowląt.

Oeko-Tex Standard 100

certyfikat oeko

Jest to znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych, dzięki któremu możemy rozpoznać, że dany produkt jest bezpieczny w użytkowaniu. Produkt nie posiada substancji toksycznych w stężeniu mającym negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka. Certyfikat ten często spotykany jest w przypadku pościeli dla niemowląt. Oznaczona jest nim bawełna  której producenci wykonują produkty pościelowe.

CE

certyfikat CE

Obowiązuje na terenie Unii Europejskiej, która wymaga aby oznaczone nim były wszystkie zabawki dostępne na jej terenie. Symbol ten daje gwarancję, że wyrób przeszedł specjalistyczne badania i jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Produkt dodany do listy życzeń

Nasz sklep używa plików "cookie".